دولت و ملت، همدلی و هم زبانی استانداری اصفهان
صفحه اصلی
1397/10/22 استاندار اصفهان در نخستین نشست خبری خود عنوان کرد:  سیاست مدیریت ارشد استان در خصوص حل مشکل آب تعامل و همکاری با استان های همجوار است
استاندار اصفهان در نخستین نشست خبری خود عنوان کرد: سیاست مدیریت ارشد استان در خصوص حل مشکل آب تعامل و همکاری با استان های همجوار است دکترعباس رضایی اظهارداشت: همه ی مسئولان نظام به عنوان یک واحد در جهت حل مشکلات و معضلات مردم شریف ایران با هماهنگی، همدلی و هم نوایی خدمت می کنند و در این راستا سیاست مدیریت ارشد استان در خصوص حل مشکل آب تعامل و همکاری با استان های همجوار است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و اموربین الملل استانداری اصفهان، دکتر عباس رضایی در نشست خبری با اصحاب رسانه و مطبوعات استان ضمن تبریک ولادت حضرت زینب(س) و روز پرستار اظهارداشت: استان اصفهان هیچگونه اختلاقی با دیگر استان ها از جمله استان های خوزستان، چهارمحال و بختیاری و یزد ندارد و نخواهد داشت بلکه همه ی مسئولین به عنوان ارباب جمعی این نظام برای این مردم که شامل مردم شریف ، نجیب و فهیم همه ی استان ها هستند تلاش می کنند و همه ی مسئولان به عنوان یک واحد در جهت حل مشکلات و معضلات این مردم شریف با هماهنگی، همدلی و هم نوایی خدمت می کنند.
استاندار اصفهان با بیان اینکه هدف همه ی مسئولین خدمت و انجام وظایف قانونی در چارچوب مشخص است افزود: قرار نیست که هر کدام از ما مجزا باشیم و یا با رفع کردن مشکل اصفهان مشکلی برای دیگر استانها ایجاد شود و قطعا همین دیدگاه را استانهای دیگر نیز دارند.
عباس رضایی در ادامه به مشکلات آب استان و طرح های 7 گانه ی استاندار سابق اصفهان اشاره کرد و ضمن تشکر از تلاش های صورت گرفته افزود: این طرح ها کارشناسی خواهد شد و اگر با زمان، هزینه و شرایط آب و هوایی استان و دیگر استان ها و با توجه به قوانین و مقرارات بالادست جوابگو باشد دلیلی نخواهد داشت که برنامه های خود را از صفر شروع نماییم.
وی با اشاره به اینکه استاندار سابق عنوان نمودند که 450 میلیارد تومان پول از صنایع برای تامین هزینه های این 7 پروژه تامین شده و در حساب مربوطه واریز گردیده است، تصریح کرد: از این میزان طبق گزارش آب منطقه ای ، سازمان جهادکشاورزی و سازمان برنامه و بودجه حدود 90 میلیارد و 600 میلیون تومان وصول شده است که حدود 75 میلیارد تومان به کشاورزان پرداخته شده است و حدود 5 میلیارد تومان نیز طبق گزارش کارگروه سازگاری با کم آبی به خرید بذر اختصاص یافته است و حدود 10 میلیارد تومان نیز در حساب صندوق توسعه کشاورزی موجود می باشد.
مدیر ارشد استان با بیان اینکه برای وصول این مبلغ 11 واحد صنعتی در نظر گرفته شده بود، افزود: طبق گزارش ها تنها دو واحد صنعتی به لحاظ شرایط مالی و اقتصادی قابلیت پرداخت سهم خود را داشتند .
رضایی یادآور شد: با توجه به شرایط اقتصادی کشور و مشکلات واحدهای صنعتی، برای تحقق 450 میلیارد تومان باید تدبیر لازم بعمل آید.
استاندار اصفهان بابیان اینکه امسال تاکنون بارش های مناسبی داشته این، افزود: مدیریت منابع آب در استان طرحی را در شورای هماهنگی حوضه آبریز زاینده‌رود که به ریاست وزیر نیرو است پیشنهاد داده و طبق پیگیری‌هایی که از طریق سازمان آب منطقه‌ای شده است، شورای مذکور قول شفاهی مثبت پذیرفتن طرح با حداکثر ریسک داده است اما هنوز به طور کتبی مطرح نشده و نتیجه نهایی صادر نشده است.
مدیر ارشد استان خاطر نشان کرد: امیدوارم که در بهمن ماه با نظر مساعد این کمیسیون شاهد افزایش خروجی آب سد باشیم که این امر زمان و ساختار خاص خود را دارد و بر مبنای کشت بهاره ای که از سوی جهاد کشاورزی مشخص گردیده است برنامه ریزی خواهد شد.
استاندار اصفهان حجم فعلی آب پشت سد زاینده رود را 155 میلیون متر مکعب خواند و افزود: این میزان در مدت مشابه سال گذشته 138 میلیون متر مکعب بوده و حجم ورودی سد نیز امسال به 111 میلیون متر مکعب رسیده است که این میزان در سال گذشته 74 میلیون متر مکعب بوده است.
نماینده عالی دولت در استان در ادامه با اشاره به مصوبه ی هیأت دولت در خصوص احیای زاینده رود و ساماندهی کمی و کیفی کارون بزرگ، اظهارداشت: سیاست مدیریت ارشد استان در خصوص حل مشکل آب تعامل، همکاری و پیگیری با استان های همجوار است چرا که آب اصفهان حیات این استان است و خشکی زاینده‌رود ننگ ما است و باید با تمام توان و تلاش از تمامی ظرفیت ها استفاده شود تا بتوانیم این مشکل را برطرف نماییم.
عباس رضایی خاطر نشان کرد: مصوبه اخیر هیات وزیران بهترین مصوبه ای است که ساماندهی رودخانه کارون و احیای زاینده رود را در برنامه دارد .
وی با بیان اینکه هیچ نگاه سیاسی در خصوص آب وجود ندارد، افزود: در کارگروه سازگاری با کم آبی نمایندگان صنف کشاورزان حضورردارند و طبق درخواست انان پیگیری های لازم برای افزایش خروجی سد زاینده رود صورت گرفته است و نگاه همه ی مسئولین در این خصوص خدمت با تدبیر است.
رضایی با اشاره به سیاست های مدیریت ارشد استان در خصوص ورزش و بهداشت، اظهارداشت: توسعه ی ورزش همگانی و بهداشت عمومی برای سلامت و جلوگیری از بروز مشکلات و معضلات از جمله سیاست های مدیریت ارشد استان بشمار می رود و در این راستا وظیفه ی ما نظارت و هماهنگی در بخش های مختلف است.
استاندار اصفهان با بیان اینکه سیاست های مدیریت ارشد استان اجرای منویات مقام معظم رهبری؛ سیاست های دولت تدبیر و امید و سیاست های وزارت کشور است افزود: این امر با هماهنگی، همدلی و همراهی کلیه ی مدیران، تشکل ها و خدمتگزاران مردم و با استفاده از نظرات و پتانسیل ها و ظرفیت های مردم فهیم استان اجرایی خواهد شد.
وی با بیان اینکه قلب اصفهان مردم شهید پرور، انقلابی و بزرگوار این خطه هستند، افزود: قلب این استان نیازمند نشاط و امید است و تحقق آن وظیفه ی مدیران است و سیاست های دولت و نظام مقدس جمهوری اسلامی چیزی بجز اجرای حقوق بر حق مردم نیست.
استاندار اصفهان در خصوص برنامه‌ها و اولویت‌های مدیریت استان اظهارداشت: چند طرح بزرگ از سال های قبل در اصفهان وجود داشته که یکی از آنها قطار سریع السیر تهران-اصفهان است که برای ساخت و راه اندازی این قطار، با چینی‌ها مذاکره شده و به میزان 13.6 میلیارد یوان چینی برای حمایت از این پروژه به راه و شهرسازی و سازمان قطار شهری و .. داده شده است و امیدواریم که طبق قرارداد تا سال 1399 شاهد راه اندازی این پروژه باشیم و مشکلات تحریم و .. تاثیری بر آن نداشته باشد.
رضایی با اشاره به اینکه اصفهان ایرلاین مخصوص خود را ندارد؛ اظهارداشت: کارگروهی در این خصوص تشکیل شده است و مقرر گردیده است که با ایجاد یک شرکت سهامی و با سرمایه گذاری مردم بتوانیم این ایرلاین را ایجاد نماییم که این امر در ایجاد اشتغال کمک بسزایی خواهد کرد.
مدیر ارشد استان در ادامه با بیان اینکه تنها راه توسعه ایجاد امید در جامعه است، افزود: خوشبختانه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در طول سال های گذشته در ابعاد مختلف توسعه های زیادی داشته است و در این راستا نیز مدیریت استان با تشکیل شورای مشورتی توسعه پایدار و اتاق فکر از صابنظران؛ اساتید دانشگاه و .. دعوت نموده است تا بتواند توسعه استان را به خوبی پیش برد.
وی درخصوص تجمعات صنفی، اظهارداشت: تجمعات باید براساس قوانین و ضوابط خود صورت گیرد و هرگونه راهپیمایی بدون مجوز فرمانداری ها و بر مبنای فراخوان گروه های ضد انقلاب صورت گیرد نیروی انتظامی برخورد خواهد کرد و نباید اقتدار نظام زیر سوال رود.
عباس رضایی افزود: حق امنیت مردم بر هر چیزی ارجحیت دارد و وظیفه ی ما تامین امنیت است.
رضایی به اشتغال استان نیز اشاره کرد و افزود: استکبار جهانی با تمام توان به جنگ نظام آمده است و در این جنگ اقتصادی باید در راستای جلوگیری از تعطیل شدن واحدهای فعال و حفظ اشتغال و همچنین رفع موانع تولید در اصفهان اقدام شود که برای تحقق این امر کمیته ی بررسی موانع تولید تشکیل شده است.
وی با بیان اینکه بانک ها متاسفانه تسهیلات خوبی را برای استان ارائه نکرده اند، افزود: در روزهای آینده جلسه ویژه ای را با مدیران عامل بانک ها برگزار خواهیم کرد و پیگیری های لازم نیز با مقامات کشوری صورت گرفته است.
استاندار اصفهان با تاکید بر جذب سرمایه اظهارداشت: باید در قالب تبصره 19 اقدام به جذب سرمایه گذار نمود چرا که با فعال شدن پروژه های عمرانی اشتغال و تولید رونق خواهد گرفت و چرخ اقتصاد به گردش در خواهد آمد.
41
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به استانداري استان اصفهان ميباشد.
Powered by DorsaPortal