دولت و ملت، همدلی و هم زبانی استانداری اصفهان
صفحه اصلی
1397/08/02 استاندار اصفهان عنوان کرد:  نیمه‌تمام ماندن پروژه ها، مردم را نسبت به وعده‌های مسؤولان بی‌اعتماد می کند/ طرح‌های هفتگانه احیای حوضه آبریز زاینده‌رود حتی در صورت نبود اینجانب در جایگاه استاندار نیز باید اجرایی شود
استاندار اصفهان عنوان کرد: نیمه‌تمام ماندن پروژه ها، مردم را نسبت به وعده‌های مسؤولان بی‌اعتماد می کند/ طرح‌های هفتگانه احیای حوضه آبریز زاینده‌رود حتی در صورت نبود اینجانب در جایگاه استاندار نیز باید اجرایی شود

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری اصفهان، دکتر محسن مهرعلیزاده در جلسه هم‌اندیشی مدیران روابط عمومی فرمانداری ها، شهرداری ها و دستگاه‌های اجرایی استان اصفهان با موضوع تشریح طرح‌های هفتگانه احیای حوضه آبریز زاینده‌رود با اشاره به اینکه طرح‌ها و ایده های زیادی برای زاینده‌رود ارائه شده اما به دلیل نیمه‌تمام ماندن و عدم دارا بودن پیوست‌های فرهنگی و اجتماعی، به نتیجه نرسیده است، تصریح کرد: همین موضوع باعث شده است که مردم نسبت به اجرای پروژه‌ها و وعده‌های مسؤولان بی‌اعتماد شوند.
استاندار اصفهان خاطر نشان کرد: عدم اعتماد عمومی به حاکمیت پیامد نامطلوب فرهنگی را در کشور ایجاد خواهد کرد.
محسن مهرعلیزاده با اشاره به کندی اجرای برخی از پروژه ها، خاطرنشان کرد: عملیات اجرایی پروژه 23 کیلومتری تونل سد سوم کوهرنگ از سال 74 آغاز شده و در سال 96 هنوز تمام نشده بود؛ اگر این پروژه حتی در عصر حجر بود بایستی تاکنون تمام شده بود.
مهرعلیزاده خاطر نشان کرد: عملیات اجرایی پروژه سد سوم کوهرنگ پس از سال ها توقف، از فروردین 97 آغاز شده که تا آن زمان فقط 20 درصد آن اجرا شده بود و لیکن با فعال شدن کارگاه تا 2 سال آینده به اتمام خواهد رسید و با اجرای این پروژه 150 میلیون متر مکعب آب به منابع آبی اصفهان اضافه می‌شود.
استاندار اصفهان با بیان اینکه با ایجاد تنش با استفاده‌کنندگان استان‌های همجوار از آب زاینده‌رود به جایی نخواهیم رسید؛ افزود: اگر در سال 67 تونل و سد دوم کوهرنگ ایجاد نمی‌شد و 250 میلیون متر مکعب آب وارد نمی‌شد و سد چشمه لنگان با 130 میلیون متر مکعب آب به منابع اصفهان اضافه نمی‌شد، حال و روز امروز اصفهان به مراتب بدتر از شرایط کنونی بود.
وی ضمن انتقاد از عقده‌های شخصی برخی از مسئولین و تبدیل شدن مسائل آبی به حساسیت‌های منطقه‌ای و اعتراضات، یادآور شد: شرکت فولاد مبارکه 500 میلیارد تومان برای احداث سد سوم کوهرنگ تاکنون اختصاص داده است.
مهرعلیزاده تأمین منابع آبی مورد نیاز حداقلی برای 20 تا 30 سال آینده را نگران‌کننده خواند و تاکید کرد: باید برای مردم واقعیت را گفت و برای آنان کار انجام داد.
استاندار اصفهان خاطر نشان کرد: با پیگیری های صورت گرفته و پس از مذاکره با وزرات نیرو 400 ایستگاه‌ پمپ در طول مسیر زاینده‌رود به چم‌آسمان به سیستم کنترل هوشمند مجهز شده اند تا از برداشت‌های اضافه جلوگیری شود.
وی با اشاره به اقدامات صورت گرفته برای آبرسانی به باغات و زمین های کشاورزی شهرهای فلاورجان، قهدریجان، خمینی‌شهر و مبارکه، تصریح کرد: از سد چم‌آسمان تا نکوآباد به طول 40 کیلومتر برای انتقال آب به چند نقطه از جمله شهر اصفهان لوله گذاری خواهد شد.
محسن مهرعلیزاده خاطر نشان کرد: طرح‌های هفتگانه احیای حوضه آبریز زاینده‌رود حتی در صورت نبود بنده در جایگاه استاندار این استان باید اجرایی شود چرا که به نفع مردم اصفهان است.
استانداراصفهان خواستار جلوگیری از خروج سرمایه‌گذاران از این استان شد و تاکید نمود: مدیران نباید اسیر جایگاه های دنیوی شوند چراکه این نهایت حقارت است و باید بدانند که «مرگ سرخ به از زندگی ننگین است» و اگر دین نداریم باید آزاده باشیم چراکه صفت نخست انسانیت است.
مهرعلیزاده با بیان این که بیش از 20 طرح در پشت طرح هفتگانه احیای زاینده‌رود قرار دارد، تأکید کرد: برخی در جایگاه‌های مختلف می‌خواهند با شعار «زاینده‌رود من کو» به رأی برسند که امیدوارم با تحقق این طرح از سواستفاده‌های تبلیغاتی جلوگیری شود.
19
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به استانداري استان اصفهان ميباشد.
Powered by DorsaPortal