دولت و ملت، همدلی و هم زبانی استانداری اصفهان
صفحه اصلی
1397/08/02 معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری اصفهان عنوان کرد:  توقف طرح‌های هفتگانه احیای حوضه آبریز زاینده‌رود، ظلم به مردم اصفهان است
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری اصفهان عنوان کرد: توقف طرح‌های هفتگانه احیای حوضه آبریز زاینده‌رود، ظلم به مردم اصفهان است
به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری اصفهان، جلسه هم‌اندیشی مدیران روابط عمومی فرمانداری ها، شهرداری ها و دستگاه‌های اجرایی استان اصفهان پیرامون تشریح طرح‌های هفتگانه احیای حوضه آبریز زاینده‌رود و با حضور محسن مهرعلیزاده استاندار اصفهان برگزار گردید.
دکتر محمدعلی شجاعی دراین نشست اظهارداشت: مدیران باید با بهره مندی از فناوری و تکنولوژی جدید،برای آینده تصمیم بگیرند و نباید به شکل روزمره به انجام امور بپردازند.
وی مشکلات امروز استان و کشور را ناشی از عدم پیش بینی مدیران خواند و افزود: حدود دو دهه است که کم‌آبی در استان اصفهان خود را نشان می‌دهد اما باید به این نکته توجه داشت که در بسیاری از نقاط جهان این مشکل از گذشته وجود داشته است ولی امروز با مشکلات جدی مواجه نیستند.
محمدعلی شجاعی با بیان اینکه اگر مشکل کم آبی را در زمان خود آرام آرام مهار می کردیم تبدیل به چنین معضلی نمی شد، افزود: نداشتن برنامه باعث شده موضوعی که باید پیش‌بینی و از بروز آن جلوگیری می شد به معضل زندگی بسیاری از افرادی که تحت مدیریت ما مسئولان زندگی می کنند، تبدیل شود.
شجاعی بابیان اینکه مردم حق دارند گله مند باشند، اظهارداشت: باید پاسخگو باشیم که چه برنامه‌ای داریم و اگر برنامه داریم چرا تاکنون اجرا نکرده ایم؛ نداشتن برنامه معضل اصلی بسیاری از بخش‌های کشور است.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری اصفهان با اشاره به اینکه هیچ مشکلی به یکباره بوجود نیامده و اتفاق نمی افتد تصریح کرد: امروزه اگر در هرجای دنیا آبادانی وجود داشته باشد در نتیجه داشتن برنامه و چشم انداز چندساله است، بروز مشکلات ناگهانی نیست بلکه از بی برنامگی یا اجرا نشدن برنامه ‌های تعیین شده است.
وی با بیان اینکه اغلب فکر می‌کنیم برنامه داشتن فقط مختص به زمان فشار و تحریم است و اگر روزی همه تحریم‌ها تمام شد برنامه‌ها را کنار خواهیم گذاشت، اظهارداشت: جامعه بالغ باید همیشه در حوزه اقتصاد استقلال داشته باشد نه فقط در زمان تحریم‌ها، نباید انگیزه ما برای برنامه‌ریزی اقتصادی تحریم‌ها باشد.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری اصفهان با تأکید بر ارائه ی راهکارهای اجرایی و برنامه برای رفع مشکلات، افزود: در خصوص بحران آب نیز مسئولان باید نسخه ای بدهند که قبلاً پیچیده شده و بگویند چقدر اجرایی شده و اگر اجرا شده بگویند پس این مشکلات از کجا آمده است که کشاورز و فرزند ما امروزه بیکار و سفره او بی نان است و صرفاً ابراز همدردی با کشاورزان هیچ فایده‌ای برای آنان ندارد.
شجاعی با بیان اینکه بی‌آبی در اصفهان بر همه چیز تأثیرگذار است و آثار سوء آن در همه جا وجود دارد؛ تصریح کرد: دکتر مهرعلیزاده تاکید دارند که هم درد مردم شناخته شود ، هم برای درمان آن برنامه ارائه و هم برنامه‌ها اجرایی شود.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار اصفهان به انتقال آب از خلیج فارس به اصفهان اشاره کرد و تصریح نمود: تأمین آب اصفهان به غیر از سد زاینده‌رود از هرجایی ممکن است، حال این منبع می‌تواند تونل کوهرنگ باشد یا خلیج فارس؛ ما ناچار به تأمین آب بیشتر برای اصفهان هستیم.
محمدعلی شجاعی بابیان اینکه برنامه احیای زاینده‌رود با همراهی مردم و نگاه کارشناسی کارشناسان استان اصفهان قابل اجراست، یادآور شد: تمام مردم حق دارند این برنامه را مطالعه کنند، تمام جایگاه‌های حقوقی استان اصفهان نیز حق بررسی و انتقاد آن را دارند اما توقف این برنامه ظلم به مردم و کشاورزان اصفهانی است.
شجاعی با بیان اینکه استانداری اصفهان به دنبال حل مشکل آب است و دست هرکسی که می‌خواهد انتقاد از طرح بازچرخانی داشته باشد را می‌بوسد؛ یادآور شد: بغض‌های سیاسی را باید به خاطر مردم کنار گذاشت چرا که خاک شدن طرح بازچرخانی یعنی خاک شدن زندگی کشاورزان و در این راستا مخالفت با بخش‌های مختلف طرح بازچرخانی بلامانع است اما مخالفت با کلیت این طرح حق مردم را تضییع خواهد کرد.
وی با بیان اینکه طرح بازچرخانی زاینده‌رود قابلیت اصلاح و انعطاف دارد، یادآور شد: مخالفت با این طرح و ایرادات عنوان شده در حوزه‌های میراث فرهنگی و محیط زیست باید با ارائه ی راهکار همراه باشد.
شجاعی بر ضرورت در نظر داشتن ضوابط میراث فرهنگی و محیط زیست در اجرای طرح بازچرخانی آب زاینده‌رود تاکید نمود و افزود: در بیان واقعیت‌ها باید طوری حرکت کنیم که مردم مسیر رشد را احساس کنند و نمی توان یک شبه همه مشکلات را حل نمود.
امیر کریمی دستیار ویژه استاندار اصفهان نیز در این همایش، ضمن تاکید بر نقش بی بدیل روابط عمومی ها در اطلاع رسانی و انتقال اخبار و رویدادها، تاکید نمود:‌ انتظار می رود حال که شخص استاندار، فارغ از اینکه در این سمت بماند یا با قانون منع بکارگیری بازنشستگان برود، آستین همت بالا زده و با تمام قوا در جهت احیای حوضه زاینده رود، پای در میدان مجاهدت گذاشته، همگان بویژه مدیران روابط عمومی ایشان را یاری و نسبت به پروژه ها اطلاع رسانی نمایند.
23
امتیازدهی
میانگین امتیازها:5 تعداد کل امتیازها:1
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به استانداري استان اصفهان ميباشد.
Powered by DorsaPortal