۱۳۹۷ جمعه ۱ تير
جستجو ورود اعضاء نقشه سایت
اداره کل روابط عمومی
صفحه اصلی
1395/02/25 استاندار اصفهان خبر داد: با روند تكميل فاز يك مصلي، نمازهاي جمعه ي ماه مبارك رمضان در مصلي بزرگ امام خميني(ره) برگزار خواهد شد
استاندار اصفهان خبر داد: با روند تكميل فاز يك مصلي، نمازهاي جمعه ي ماه مبارك رمضان در مصلي بزرگ امام خميني(ره) برگزار خواهد شد
ه گزارش اداره كل روابط عمومي استانداري اصفهان، دكتر رسول زرگرپور در نشست خبري با اصحاب رسانه ي استان ضمن تبريك اعياد شعبانيه، به بيان بخشي از اقدامات صورت گرفته در استان پرداخت.
سپرده گذاران ثامن الحجج اطمينان داشته باشند كه براي پرداخت سپرده هاي آنان مشكلي در سطح كلان وجود ندارد
دكتر رسول زرگرپور در اين جلسه به مشكلات پيش آمده در خصوص موسسه ي مالي و اعتباري ثامن الحجج اشاره كرد و گفت: از اوايل سال گذشته با توجه به موضع بانك مركزي، سپرده گذاران اين موسسه با شرايط ويژه اي مواجه شدند و نگراني هايي را در ارتباط با سپرده هاي خود در اين موسسه داشتند.
وي با بيان اينكه بانك مركزي معتقد بود كه اين موسسه ضوابط و مقررات بانك مركزي را رعايت نمي كند و بايد در چارچوب بانك مركزي قرار گيرد و تنها مجوز آغاز بكار را اخذ نموده است؛ تصريح كرد: سپرده گذاران نيز اعتقاد داشتند كه در تابلوهاي اين موسسه عنوان تحت نظارت بانك مركزي قيد شده است.
استاندار اصفهان افزود: در استان پيش از اينكه اين مسئله فراگير شود، با كمك دستگاه قضايي ترتببي اتخاذ شد كه منابع اين موسسه در اختيار قرار گيرد و در ابتدا مبالغ كوچكتر پرداخت گرديد و در ادامه موضوع فراگير شد و دستگاه قضايي و بانك مركزي تصميم گيري نمودند و موضوع را تحت پوشش و نظارت قرار دادند.
زرگرپور افزود: براساس يك برنامه ريزي قابل قبول با يك نظم و ترتيبي، پرداخت منابع سپرده گذاران آغاز شد و تا امروز 54 هزار نفر از سپرده گذاران در استان اصفهان 2 هزار و 900 ميليارد ريال سپرده هاي خود را تا سقف 350 ميليون ريال سپرده از طريق بانك پارسيان دريافت كردند.
استاندار اصفهان افزود: با توجه به برنامه ريزي كه شروع و تصميم گيري آن از اصفهان آغاز شد و زمانبندي كه براي مراجعه ي سپرده گذاران گذاشته شده خوشبختانه اين اقدام با يك روند قابل قبولي پيش رفته است.
رسول زرگرپور ادامه داد: خوشبختانه اين موضوع كه مي توانست همانند موضوعاتي باشدكه مشكلاتي را در سال هاي گذشته و يا در استان هاي ديگرپيش آورد ، روند طبيعي خود را طي مي كند و هم سرمايه گذاران منابع خود را دريافت كردند و هم كساني كه هنوز موفق به دريافت سپرده هاي خود نشده اند اطمينان دارند كه تحت نظارت و حمايت دولت در حال پيگيري است و اميدواريم كه اين روند با قدرت ادامه يابد و دغدغه ي سرمايه گذاران برطرف شود.
وي با بيان اينكه تعداد سپرده گذاران صد درصد تاييد شده نيست، افزود: برآورد ميشود كه بين 65 تا 70 درصد سپرده گذارن تاكنون توانسته اند سپرده هاي خود را دريافت نمايند.
استاندار اصفهان افزود: سپرده گذاران ثامن الحجج اطمينان داشته باشند كه براي پرداخت سپرده هاي آنان مشكلي در سطح كلان وجود ندارد و با برنامه ريزي هايي كه صورت گرفته كارها به صورت منظم و تحت نظارت دولت در حال پيگيري است.
با اعتبار در نظر گرفته شده، حدود 250 ميليارد ريال به سپرده گذاران گيتي پسند بازپرداخت خواهد شد
وي در ادامه به مشكلات موسسه گيتي پسند نيز اشاره كرد و گفت: با پيگيري هايي كه در سال گذشته صورت گرفته 920 ميليارد ريال منابع بانكي براي اين موسسه تامين گرديد كه بخشي به سرمايه ي درگردش اين شركت اختصاص يافت و بخشي نيز به سپرده گذاران تحويل داده شد و بخشي از سپرده گذاران نيز قرارداد هاي خود را با اين موسسه تجديد نمودند.
زرگرپور ادامه داد: پس از سال نو، با پيگيري هايي صورت گرفته 400 ميليارد ريال تسهيلات بانكي پيش بيني و 600 ميليارد ريال نيز كه بايد به بانك پرداخت مي شد تمديد گرديد.
استاندار اصفهان با بيان اينكه اين موضوع تحت نظارت مقام قضايي پيگيري خواهد شد، گفت: طي چند روز آينده قرار است كه 70 درصد اين مبلغ در حدود 250 ميليارد ريال به سپرده گذاران بازپرداخت شود و 100 ميليارد ريال نيز براي حفظ اشتغال به عنوان سرمايه در گردش در اختيار كارخانه قرارخواهد گرفت.
جلوگيري از بركناري ناخواسته ي 25 هزار كارگر با تشكيل كارگروه تسهيل ورفع موانع توليدي
رسول زرگرپور در ادامه به عملكرد كارگروه تسهيل و رفع موانع توليدي اشاره كرد و افزود: استان اصفهان استاني صنعتي و كشاورزي است و مسائل اقتصادي در اين استان مهم و حياتي است.
وي با يادآوري اينكه در سفر رئيس جمهور تشكيل كارگروه تسهيل و رفع موانع توليدي براي پيگيري مشكلات واحدهاي توليدي كه براساس شرايط اقتصادي كشور با مشكل مواجه شده بودند مطرح گرديد، افزود: پس از سه ماه اين كارگروه تشكيل شد و تاكنون 174 جلسه تشكيل داده است.
استاندار اصفهان با اشاره به اينكه 4 موضوع مالياتي، تامين اجتماعي، سيستم بانكي و ساير موضوعات از مواردي بود كه در اين جلسات بررسي شد، افزود: پرونده ي واحدهاي توليدي با دو شرط دارا بودن برنامه خروج از بحران و حفظ اشتغال موجود، مورد بررسي قرار مي گرفت.
مدير ارشد استان با بيان اينكه 350 واحد توليدي در كميسيون هاي مختلف اين كارگروه مورد بررسي قرار گرفتند، افزود: 900 پرونده براي اين واحدها تشكيل شد و تاكنون 771 پرونده بررسي شده و تسهيلات ممكن براي آن ها در نظر گرفته شده است و 120 پرونده نيز در دستور كار قرار دارد.
وي با بيان اينكه در اين 350 واحد توليدي ، 95 هزار نفر اشتغال داشتند، افزود: 25 هزار نفر در اين واحدها در معرض اخراج و تعديل نيرو قرار داشتند كه با اين اقدام اشتغال‌آنان تثبيت شد.
زرگرپور با اشاره به اينكه 10 مورد از واحدهاي توليدي در تملك بانك ها قرار گرفته بود، مزايده ي‌آن ها متوقف شد، افزود: اين كارگروه توانست جلوي بخشي از بيكاري كارگران را بگيرد و با توجه به عملكرد اين كارگروه در استان ها از جمله استان اصفهان، در سطح ملي اين كارگروه تسهيل و رفع موانع توليدي تشكيل گرديد.
استاندار اصفهان به اقتصاد مقاومتي نيز اشاره كرد و گفت: اين موضوع به صورت جدي از سوي دولت پيگيري مي شود و با تشكيل ستاد فرماندهي اقتصاد مقاومتي در استان ها و برگزاري جلسات هفتگي اين ستاد، استان در راستاي تحقق اقتصاد مقاومتي قدم برداشته است.
زرگرپور با بيان اينكه در سال گذشته 21 هزار و 800 كارگري كه ناخواسته از كار بركنار شده بودند مشمول بيمه ي بيكاري قرار گرفتند، افزود: مبلغ يك هزار و 850 ميليارد ريال در طول سال به اين كارگران پرداخت شد.
برگزاري نماز جمعه هاي ماه مبارك رمضان در مصلي بزرگ اصفهان
وي از برگزاري نماز جمعه ماه مبارك رمضان در مصلي بزرگ امام خميني(ره) خبر داد و گفت: با توجه به روند تكميل فاز يك مصلي و با عنايت به موافقيت نماينده ي ولي فقيه در استان و امام جمعه ي اصفهان، نماز جمعه ماه مبارك رمضان در مصلي بزرگ امام خميني (ره) برگزار خواهد شد و انشاالله ادامه خواهد يافت.
رسول زرگرپور افزود: شبستان اصلي اين مصلي آماده ي بهره برداري است و يك ماه فرصت وجود دارد كه نقطه نظراتي كه ستاد نماز جمعه دارد برطرف گردد و ماه مبارك رمضان آغازي باشد براي انتقال نماز جمعه ي شهر شهيدان اصفهان به مصلي برزگ امام خميني(ره)
دوبرابر شدن تعداد روزهاي سالم در سال 94 نسبت به سال 92
وي در ادامه به عملكرد طرح جامع كاهش آلودگي هوا اشاره كرد و گفت: در سال گذشته آلودگي هوا يكي از موضوعات جدي بود كه توسط مديريت استان پيگيري شد.
استاندار اصفهان به مقايسه ي تعداد روزهاي سالم در سال هاي 92 و 94 پرداخت و گفت: در سال 92 و قبل از اجراي طرح جامع كاهش آلودگي هوا، 108 روز هواي سال ثبت شده بود كه در سال 94 به 243 روز رسيد كه بيش از دو برابر افزايش يافته است.
زرگرپور با بيان اينكه با ادامه طرح جامع كاهش آلودگي هوا در سال 95 نيز بعد از چندين سال 66 روز هواي پاك را در فروردين ماه تجربه نموديم، افزود: اميدواريم كه در سال 95 شاهد افزايش تعداد روزهاي هواي سالم باشيم و در ادامه نيز به دنبال افزايش تعداد روزهاي پاك خواهيم بود. 
تعداد بازدید: 28
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به استانداري اصفهان ميباشد.
Powered by DorsaPortal