۱۳۹۷ جمعه ۳۱ فروردين
جستجو ورود اعضاء نقشه سایت
اداره کل روابط عمومی
صفحه اصلی
1394/12/05 استاندار اصفهان مطرح كرد: پنجه به صورت دولت كشيدن نامزدها در سخنراني هاي انتخاباتي دور از عدل و انصاف است
استاندار اصفهان مطرح كرد: پنجه به صورت دولت كشيدن نامزدها در سخنراني هاي انتخاباتي دور از عدل و انصاف است
به گزارش اداره كل روابط عمومي استانداري اصفهان، دكتر رسول زرگرپور در جمع خبرنگاران به تشريح آخرين وضعيت انتخاباتي استان پرداخت و اظهارداشت: فضاي شهرها و روستاهاي استان در اوج شور و نشاط انتخاباتي است و نامزدهاي انتخابات مجلس شوراي اسلامي و مجلس خبرگان تا 8 صبح روز پنج شنبه مي توانند به تبليغات خود ادامه دهند و هرگونه فعاليت انتخاباتي بعد از اين زمان تخلف محسوب مي شود.
وي با بيان اينكه از8 صبح روز پنجشنبه تا 8 صبح روز جمعه سكوت تبليغاتي است، افزود: در اين زمان فضايي فراهم مي شود كه مردم بتوانند تبليغات را بررسي و نامزدهاي مورد نظر خود را شناسايي و انتخاب نمايند.
استاندار اصفهان افزود: دو صندوق نمادين نيز در ميدان امام(ره) و پل خواجو مستقر خواهد شد كه محل استقرار رسانه ها خواهد بود.
زرگرپور به تبليغات شهري اشاره كرد و افزود: در اين مدت حجم وسيعي از تبليغات توسط نهادهاي عمومي براي تشويق، تهييج و ترغيب مردم براي شركت در انتخابات صورت گرفته است.
استاندار اصفهان تبليغات صورت گرفته از سوي ستاد انتخابات استان، شهرداري ها و ديگر ارگان ها را تشريح كرد و گفت: حدود 500 بنر در ابعاد مختلف در نقاط مختلف شهر نصب شده است كه در جاي خود قابل توجه و بي نظير مي باشد و 4 هزار سازه ي كارتن پلاست نيز براي نصب تبليغات توسط شهرداري در شهراصفهان ايجاد شده است.
وي با بيان اينكه اين تبليغات بايد توسط شهرداري صورت مي گرفت، گفت: با توجه به محدوديت هاي شهرداري، ستاد انتخابات و ديگر ارگان ها نيز ورود پيدا كردند و كمبودهاي اين بخش جبران گرديد و وضعيت عمومي شهرها از بعد تبليغات كلي قابل قبول و معمول است.
رسول زرگرپور با تاكيد بر اينكه نامزدها مجاز هستند فقط در محل ستاد خود اقدام به نصب بنر نمايند، تصريح كرد: تا امروز نزديك به 450 بنر نامزدها جابجا و يا برداشته شده است.
وي با بيان اينكه طي 2-3 روز گذشته تراكم وسيعي از سخنرانان كشوري را در استان داشتيم، گفت: اين مراسم ها مربوط به همه ي گرايش هاي سياسي بود و تا به امروز مشكلي در خصوص عدم برگزاري اين مراسم ها وجود نداشته است و همه ي برنامه ها در كمال آرامش برگزار شده است.
مدير ارشد استان هرگونه تجمع و راهپيمايي را غير مجاز برشمرد و گفت: برگزاري تجمعات بايد با مجوز فرمانداري باشد.
وي با بيان اينكه 11 نفر در مجلس خبرگان براي تصاحب 5 كرسي اين مجلس با هم رقابت مي كنند، گفت: تبليغات مجلس خبرگان به دو صورت پخش از رسانه هاي ملي و تبليغات شهري صورت مي گيرد.
رسول زرگرپور جوانترين نامزد مجلس خبرگان را متولد سال 1358 و مسن ترين را متولد 1312 برشمرد و گفت: براي هر كرسي اين مجلس تقريبا دو نفر با هم رقابت مي كنند.
زرگرپور با بيان اينكه در مجلس شوراي اسلامي تاكنون 394 نفر در استان با هم رقابت مي كنند، افزود: بيشترين تعداد نامزدها مربوط به شهرستان اصفهان با 31 نفر به ازاي هر كرسي و كمترين مربوط به اردستان و نجف آباد است كه به ازاي هر كرسي 12 نفر با هم رقابت مي كنند.
وي گفت: جوان ترين نامزد مجلس شوراي اسلامي متولد سال 1364 مربوط به اصفهان و خور و بيابانك است و مسن ترين نيز متولد 1325در اصفهان است و 8 درصد از نامزدها نيز بانوان هستند.
استاندار اصفهان با بيان اينكه تعيين گرايش سياسي نامزدها كار بسيار مشكلي است، افزود: با تقريب 20 درصدي مي توان گفت كه 65 درصد نامزدها اصول گرا، 15 درصد نامزدين اصلاح طلب و 20 درصد نيز مستقل هستند.
وي وظيفه ي نمايندگان مجلس را دو وظيفه ي اصلي و اساسي عنوان كرد و گفت: تصويب و تقنين قوانين و همچنين نظارت بر اجراي قوانين از وظايف نمايندگان است.
زرگرپور با بيان اينكه در ابتداي تبليغات از نامزدها خواسته شده بود كه قول و قرارهاي آن ها در ارتباط با وظايف نمايندگي باشد، افزود: نامزدها نبايد قول هايي بدهند كه امكان اجراي آن در حيطه ي وظايف آن ها نباشد و نامزدها بايد طرح ها و برنامه هايي را براي حل مشكلات استان ارائه كنند.
وي با اشاره به اينكه تعداد معدودي از نامزدها از اين مسير خارج شدند، افزود: برخي از نامزدها شروع به نقد دولت كرده اند و به ذكر چالش هاي استان پرداختند بدون اينكه به ارائه ي راه حل و اقداماتي و پيگيري هايي كه در اين مدت انجام شده است توجه كنند.
مدير ارشد استان افزود: اين اقدام دور از عدل و انصاف است و اطلاعات ارائه شده ي آن ها نه قابل استناد و نه صحيح و درست است.
وي با بيان اينكه اصفهان با چالش هاي زيادي روبرو است، اظهارداشت: اين چالش ها در طول ساليان متوالي ايجاد شده است و به همين نسبت نيز اين مشكلات يك شبه و يا در طول يكي دو سال حل نخواهد شد ولي مي توان گفت كه آيا مديريت استان و يا دولت در ريل حل اين مسائل قرار گرفته است و يا نه؟ آيا چالش ها آسيب شناسي شده است و براي حل اين چالش ها راه حل ارائه شده است و يا نه؟ و همچنين اين راه حل ها علي رغم همه ي محدوديت ها اجرايي شده است و يا نه؟
زرگرپور ادامه داد: اگر مديريت استان در اين سه مسير گام برداشته باشد مي تواند گفت كه كارها در مسير خود حركت مي كند و بايد نمايندگان هم همكاري و همراهي نمايند كه اين مشكلات برطرف شود و اگر چالشي باشد كه اين مسير را طي نكرده باشد اين نقد وارد خواهد شد و مي شود از مديريت استان خواست كه در اين ارتباط پاسخگو باشد.
استاندار اصفهان به اظهار نظر نامزدي نسبت به ورود فاضلاب انساني به رودخانه ي زاينده رود اشاره كرد و افزود: بعد از خروج از اصفهان پساب استاندارد تصفيه خانه كه مورد تاييد وزارت نيرو، محيط زيست و وزارت كشاورزي است براي تغذيه ي رودخانه و آبگيري تالاب گاوخوني جاري مي شود ولي هيچ نقطه اي در طول رودخانه ي زاينده رود وجود ندارد كه پساب انساني وارد شود و ذكر اين مطلب دور از عدل و انصاف است و ايجاد تشويش در بين مردم خواهد كرد.
رسول زرگرپور عدم ذكر اقدامات صورت گرفته توسط دولت در طول اين مدت را نيز بي انصافي خواند و گفت: طرح 9 ماده اي احياي حوضه ي آبريز زاينده رود عليرغم اينكه هنوز به نتيجه ي نهايي نرسيده است ولي 60 درصد پيشرفت داشته است كه ناديده گرفتن آن درست نيست.
وي با بيان اينكه اين موضوع در بحث آلودگي هوا توسط برخي از نامزدها صورت گرفته است، گفت: در سال 92 اصفهان تنها 75 روز هواي سالم داشت ولي امروز به 207 روز رسيده است و عليرغم اينكه هنوز اين طرح به نتيجه ي نهايي نرسيده است ولي به عنوان يك چالش مطرح كردن آن دور از عدل و انصاف است.
استاندار اصفهان افزود: اگر 20 نماينده ي مجلس استان در دوره ي فعلي در هماهنگي و هم افزايي بيشتر قرار مي گرفتند مي توانستيم در ارتباط با توسعه و رشد استان از يك ظرفيت و پتانسيل بالاتري در مركز قانون گذاري كشور بهره مند شويم كه در اين دوره كمتر از اين ظرفيت بهره مند بوديم.
وي افزود: اميدواريم كه نمايندگان آتي مجموعا تركيبي را ايجاد كنند كه اين تركيب يك هم افزايي و هماهنگي كاملي را داشته باشد و مجموعه ي نمايندگان يك ظرفيت قوي و مهمي را براي اثر گذاري در مراكز تصميم گيري كشور فراهم كنند.
زرگرپور بيان ظرفيت ها، توانايي ها، برنامه ها و ايجاد مناظره ها بين نامزدها را در ايجاد شور و نشاط انتخاباني موثر خواند و يادآور شد: پنجه به صورت دولت كشيدن در اين شرايط به دور از عدل و انصاف خواهد بود.
وي با بيان اينكه در طول زمان تبليغات انتخاباتي تا كنون 4 تخلف قابل پيگيري داشتيم كه پرونده نيز براي آنها تشكيل شده است و در 2 شهرستان كارناوال تبليغاتي داشتيم كه به آنها تذكر داده‌اند، گفت: در حال حاضر امنيت و نظم خوبي در تبليغات انتخاباتي را شاهد هستيم.
استاندار اصفهان افزود: 70 هزار نفر براي كادر اجرايي و 10 هزار نفر از نيروي انتظامي را با آموزش‌هاي لازم براي 2747 حوزه انتخاباتي ساماندهي كرديم و از 10 روز قبل همه ملزومات و تجهيزات انتخاباتي نظير صندوق‌ها، مهرها و تعرفه‌ها به فرمانداري‌هاي شهرستان‌هاي استان تحويل داده شده است و يك فروند بالگرد براي رأي‌‌گيري در مناطق صعب‌العبور در نظر گرفته شده كه درخواست يك بالگرد ديگر نيز داده شده است.
زرگرپور با اظهار اميدواري از اينكه كه در انتخابات پيش رو نمايندگاني ولايتمدار، متدين و مدافع مصالح و منافع ملي و استان و افراد همگام و همراه دولت انتخاب شوند تصريح كرد: در دوره ي قبل انتخابات مجلس شوراي اسلامي شاهد مشاركت 61 درصدي مردم استان اصفهان بوديم و آرزو، اميد و برآورد ما اين است كه وضعيت مشاركت نسبت به دوره قبل بهتر باشد.
رسول زرگرپور در پايان از مردم شريف، فهيم و ولايتمدار استان اصفهان دعوت نمود با حضور گسترده و حماسي خود در پاي صندوق هاي راي، عزت، عظمت و اقتدار ايران اسلامي را به منصه ي ظهور نهاده و به رخ جهانيان بكشانند.
تعداد بازدید: 25
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به استانداري اصفهان ميباشد.
Powered by DorsaPortal